Notatka Policyjna Online | Bez Kolizji i Opłat Po Wypadku Drogowym

Notatka Policyjna Online | Bez Kolizji i Opłat Po Wypadku Drogowym
Autor Alberto Kucharski
Alberto Kucharski30.10.2023 | 6 min.

Notatka Policyjna Online to niezbędny dokument, który powinien zostać sporządzony po każdym wypadku lub kolizji drogowej. Pozwala ona udokumentować przebieg zdarzenia oraz ułatwia dochodzenie roszczeń ubezpieczeniowych. Dzięki temu można uniknąć dodatkowych kosztów i opłat po wypadku. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje na temat notatki policyjnej online.

Kluczowe wnioski:
 • Notatka policyjna pozwala zabezpieczyć nasze interesy i ułatwia proces likwidacji szkody.
 • Dokument można wypełnić i pobrać online bez wychodzenia z domu.
 • Zawiera ona najważniejsze informacje o zdarzeniu i jego uczestnikach.
 • Prawidłowo sporządzona notatka przyspiesza procedurę odszkodowawczą.
 • Warto sporządzić notatkę nawet po niegroźnej kolizji bez obrażeń.

Jak Szybko Sporządzić Notatkę Policyjną Online?

Sporządzenie notatki policyjnej online jest bardzo proste i nie wymaga wychodzenia z domu. Wystarczy skorzystać z gotowych wzorów notatek policyjnych, które znajdziemy w Internecie. Należy pamiętać, aby notatka zawierała najważniejsze informacje o zdarzeniu drogowym - miejsce, data, godzina, uczestnicy, opis zdarzenia oraz szkód.

Kluczowe jest, aby notatkę sporządzić możliwie najszybciej po zdarzeniu, dopóki wszystkie szczegóły są świeże w pamięci. Im więcej konkretnych informacji zawiera notatka, tym łatwiej będzie udowodnić nasze racje przy likwidacji szkody.

Gotowy wzór notatki policyjnej wypełniamy online, drukujemy i podpisujemy. Jeśli byli świadkowie zdarzenia, warto poprosić ich o podpisanie notatki. Tak udokumentowane zdarzenie będzie miało większą moc prawną.

Gdzie znaleźć wzór notatki policyjnej online?

Sprawdzonym źródłem darmowych wzorów są strony internetowe ubezpieczycieli. Można tam pobrać gotowy formularz notatki w PDF, który wystarczy wydrukować i uzupełnić ręcznie.

Również na forach motoryzacyjnych często udostępniane są uniwersalne druki notatek, które można dopasować do własnych potrzeb.

Notatka Policyjna Online - Kiedy Jest Potrzebna?

Sporządzenie notatki policyjnej jest kluczowe zarówno po poważniejszych wypadkach z ofiarami i dużymi stratami materialnymi, jak również po drobnych kolizjach bez poszkodowanych.

Notatka policyjna pozwala udokumentować wszystkie istotne informacje bezpośrednio po zdarzeniu, gdy są one jeszcze świeże w pamięci. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko pominięcia ważnych detali, które mogą mieć znaczenie przy ustalaniu przebiegu zdarzenia.

Spisanie swojej wersji wypadku chroni nas także przed ewentualnymi próbami zrzucenia na nas winy lub zawyżenia wartości strat przez drugą stronę. Posiadanie notatki wzmacnia naszą pozycję w rozmowach z ubezpieczycielem.

Kiedy notatka policyjna jest obowiązkowa?

Sporządzenie notatki policyjnej jest wymagane przez prawo w przypadku wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, zranieniem lub uszkodzeniem pojazdu. Wówczas dokument taki musi sporządzić policja.

Jednak warto pamiętać, że podobny dokument przygotowany samodzielnie ma duże znaczenie również po kolizjach bez ofiar, które nie wymagają interwencji policji.

Czytaj więcej: Jak Sprawdzić Czy Ojciec Zostawił Długi po Śmierci?

Wzór Notatki Policyjnej Online do Pobrania

W sieci znajdziemy wiele darmowych i ogólnodostępnych wzorów notatek policyjnych, które możemy pobrać, wydrukować i uzupełnić po wypadku lub kolizji drogowej. Skąd jednak pobrać sprawdzony wzór?

Pewnym źródłem są strony internetowe dużych towarzystw ubezpieczeniowych. Często udostępniają uniwersalne formularze, które spełniają wszelkie wymogi.

Można znaleźć je wpisując w wyszukiwarce hasła takie jak: "wzór notatki policyjnej Aviva", "wzór notatki policyjnej PZU" itd. Wzory są zazwyczaj do pobrania w formacie PDF.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wzoru?

Kluczowe jest, aby wybrany przez nas wzór notatki policyjnej zawierał wszystkie najważniejsze elementy potrzebne do opisania zdarzenia drogowego - data, miejsce, przebieg zdarzenia, szkody, dane uczestników.

Warto sprawdzić czy wzór posiada również miejsce na podpisy kierowców i ewentualnych świadków. Uwiarygodni to wersję wydarzeń zawartą w notatce.

Jakie Informacje Musi Zawierać Notatka Policyjna?

Notatka Policyjna Online | Bez Kolizji i Opłat Po Wypadku Drogowym

Aby notatka policyjna online miała wartość jako dowód w procesie likwidacji szkody, powinna zawierać kilka kluczowych elementów:

 • Dokładna data i godzina zdarzenia
 • Miejsce zdarzenia (adres, skrzyżowanie ulic itp.)
 • Dane uczestników zdarzenia (imiona, nazwiska, numery rejestracyjne aut)
 • Opis przebiegu zdarzenia z obu perspektyw
 • Szkody powstałe w pojazdach lub mieniu
 • Dane ewentualnych świadków
 • Podpisy kierowców i świadków

Im więcej szczegółowych informacji zawiera notatka, tym lepiej. Należy unikać ogólnikowego opisywania zdarzenia. Kluczowe fakty i dowody najlepiej zapisać jak najdokładniej.

Jak opisać przebieg zdarzenia w notatce?

Opisując przebieg kolizji lub wypadku drogowego należy skupić się na kluczowych i obiektywnych faktach. Warto odpowiedzieć sobie na pytania typu: O której godzinie doszło do zdarzenia? Jaka była pogoda i warunki na drodze? Z jakiego kierunku nadjechały poszczególne pojazdy? Jaka była przyczyna kolizji? Jakie powstały uszkodzenia?

Gdzie Zamówić Notatkę Policyjną Przez Internet?

Coraz więcej firm oferuje możliwość zamówienia profesjonalnej notatki policyjnej online - bez konieczności samodzielnego wypełniania druków i wizyty na komisariacie. Eksperci przygotują dla nas kompletną notatkę na podstawie przekazanych informacji.

Usługi online usprawniają procedurę sporządzenia notatki policyjnej. Wystarczy wypełnić formularz na stronie firmy, np. podając datę, miejsce i opis zdarzenia. Następnie otrzymamy gotowy dokument do podpisu.

Warto skorzystać z usług sprawdzonych firm, które zajmują się profesjonalną likwidacją szkód i mają doświadczenie w sporządzaniu notatek. Zapewni to wysoką jakość dokumentu.

Ile Kosztuje Sporządzenie Notatki Policyjnej Online?

Koszt zamówienia notatki policyjnej przez Internet wynosi zazwyczaj od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, w zależności od firmy i zakresu usługi. Niektóre podmioty oferują też tańsze abonamenty za kilka notatek rocznie.

Podstawowa notatka policyjna 50-150 zł
Notatka policyjna z usługą holowania 150-300 zł
Abonament na 5 notatek w roku 200-400 zł

Koszt profesjonalnej notatki to niewielki wydatek, biorąc pod uwagę oszczędności, jakie może przynieść w procesie likwidacji szkody. To dobrze zainwestowane pieniądze.

Warto jednak porównać oferty kilku firm i wybrać najkorzystniejszą cenowo przy zachowaniu wysokiej jakości usługi.

Podsumowanie

Notatka policyjna to kluczowy dokument, który powinien zostać sporządzony po każdym wypadku lub kolizji drogowej z udziałem naszego pojazdu. Pozwala udokumentować najważniejsze fakty na temat zdarzenia i ułatwia późniejszą likwidację szkód z OC sprawcy.

Dzięki notatce policyjnej z wypadku czy notatce policyjnej z kolizji możemy szybciej otrzymać należne odszkodowanie - zarówno za uszkodzenia pojazdu, jak i ewentualne obrażenia czy szkody materialne. Dobrze sporządzona notatka działa na naszą korzyść w rozmowach z ubezpieczycielem.

Coraz więcej firm oferuje możliwość zamówienia profesjonalnej notatki policyjnej online, bez konieczności wizyty na policji. Warto z tego skorzystać, aby zaoszczędzić czas i uniknąć stresu związanego ze sporządzaniem tego ważnego dokumentu.

Mając na uwadze nasze finanse i bezpieczeństwo, notatkę policyjną należy traktować jako niezbędny element udokumentowania każdego zdarzenia drogowego z naszym udziałem. Im więcej szczegółów zawiera, tym lepiej zabezpiecza nasze interesy.

5 Podobnych Artykułów

 1. Link 4 Opinie 2023 - Czy warto? Ranking Ubezpieczeń OC i AC
 2. Leasing Mieszkania Pod Wynajem - Korzystna Opcja Finansowania Nieruchomości
 3. Auta Używane na Raty - Najlepsze Oferty i Promocje
 4. Generator Rachunków Bankowych | Stworzymy Dla Ciebie Numer Konta i Wyślemy PDF
 5. Jak wypowiedzieć umowę OC w Ergo Hestii? Poradnik 2023
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Alberto Kucharski
Alberto Kucharski

Od kilku lat prowadzę własne biznesy internetowe. Na blogu dzielę się doświadczeniem w zakresie prowadzenia działalności online - od pomysłu po realizację i monetyzację. Opisuję konkretne case studies, aby zainspirować innych do rozpoczęcia przygody w internecie.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły