Kredyt dla Spółki z Oo i Zoo - Najlepsze Oferty Finansowania Firmy

Kredyt dla Spółki z Oo i Zoo - Najlepsze Oferty Finansowania Firmy
Autor Edyta Komorowska
Edyta Komorowska30.10.2023 | 7 min.

Kredyt dla Spółki jest często niezbędnym elementem finansowania działalności firmy. Niezależnie od tego, czy prowadzisz spółkę z o.o., czy spółkę akcyjną, z pewnością przyjdzie moment, gdy będziesz potrzebował dodatkowego zastrzyku gotówki. W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym rodzajom kredytów dla spółek i wskażemy, które z nich będą najlepsze dla Twojej firmy. Od kredytu inwestycyjnego, przez obrotowy, po hipoteczny - wyjaśnimy różnice i korzyści każdego z nich. Wskażemy również, które banki mają najciekawszą ofertę finansowania dla spółek. Zapraszamy do lektury!

Kluczowe wnioski:
 • Kredyt inwestycyjny pozwala sfinansować zakup środków trwałych lub wartości niematerialnych i prawnych.
 • Kredyt obrotowy służy zasileniu kapitału na bieżącą działalność firmy.
 • Kredyt hipoteczny udzielany jest pod zastaw nieruchomości.
 • Banki chętnie finansują spółki z o.o., ale trzeba spełnić określone warunki.
 • Warto porównać oferty różnych banków, aby wybrać kredyt na najlepszych warunkach.

Oferty kredytu dla spółki z o.o.

Poszukujesz finansowania dla swojej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? W takim razie koniecznie sprawdź dostępne oferty kredytu dla spółek z o.o. Wbrew pozorom, banki chętnie udzielają kredytów takim podmiotom, oczywiście pod pewnymi warunkami. Jakie są główne zalety i wady kredytu na spółkę z o.o.? Jakie dokumenty trzeba przygotować, aby otrzymać finansowanie? Odpowiadamy na wszystkie najważniejsze pytania!

Przede wszystkim, kredyt dla spółki z o.o. to szybki zastrzyk gotówki bez rozwadniania udziałów. Po drugie, oprocentowanie jest zwykle niższe niż w przypadku kredytu dla osób fizycznych. Co istotne, odsetki można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, obniżając podstawę opodatkowania. Do wad można zaliczyć bardziej rygorystyczne procedury niż przy kredycie konsumenckim.

Aby ubiegać się o kredyt, spółka musi przedstawić m.in. biznesplan, sprawozdania finansowe, dokumenty rejestrowe. Im lepsza kondycja finansowa firmy, tym większa szansa na pozytywną decyzję kredytową. Najważniejsze kryteria to zdolność kredytowa, płynność finansowa i historia kredytowa spółki.

Który bank wybrać?

Wybierając ofertę kredytu dla spółki z o.o., koniecznie porównaj warunki finansowania w różnych bankach. Sprawdź m.in. wysokość oprocentowania i prowizji, okres kredytowania, wymagane zabezpieczenia. Niektóre banki mają specjalne programy kredytowe skierowane do małych i średnich firm, warto to wykorzystać!

Jakie kredyty dla spółki z o.o.?

Jakie rodzaje kredytów są najczęściej zaciągane przez spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Omówmy najpopularniejsze opcje finansowania.

Kredyt inwestycyjny - świetnie nadaje się na sfinansowanie konkretnych przedsięwzięć, np. zakupu maszyn, urządzeń, nieruchomości, wartości niematerialnych i prawnych. Okres kredytowania jest dłuższy niż w przypadku kredytu obrotowego.

Kredyt obrotowy - służy zasileniu bieżącej działalności, na przykład na zakup towarów, surowców, pokrycie kosztów czy wypłatę wynagrodzeń. Charakteryzuje się krótszym okresem spłaty niż kredyt inwestycyjny.

Kredyt hipoteczny - udzielany pod zastaw nieruchomości należącej do firmy. Może służyć zarówno celom inwestycyjnym, jak i obrotowym. Okres kredytowania sięga nawet 30 lat.

Kredyt inwestycyjny dla spółki zoo

Rozbudowa zoo, zakup nowych zwierząt i wyposażenia dla nich - to bardzo kosztowne inwestycje. Dobrym sposobem na ich sfinansowanie może być wzięcie kredytu inwestycyjnego przez spółkę prowadzącą ogród zoologiczny.

Kredyt inwestycyjny charakteryzuje się długim okresem kredytowania, nawet do 15 lat. Pozwala to rozłożyć spłatę na wiele lat, obniżając miesięczne raty. Oprocentowanie jest dość korzystne, a odsetki stanowią koszt uzyskania przychodu.

Jakie dokumenty trzeba złożyć w banku? Przede wszystkim biznesplan i kosztorys inwestycji. Konieczne będą też sprawozdania finansowe spółki za ostatnie 2-3 lata działalności oraz dokumenty rejestrowe i umowa spółki. Im lepsza kondycja finansowa zoo, tym łatwiej o kredyt.

Kredyt obrotowy dla sp. z o.o.

Kredyt dla Spółki z Oo i Zoo - Najlepsze Oferty Finansowania Firmy

Kredyt obrotowy doskonale sprawdzi się, gdy spółka z o.o. potrzebuje szybkiego zastrzyku gotówki na bieżącą działalność. Może posłużyć np. na zakup towarów sezonowych, opłacenie czynszu czy finansowanie kontraktów. Zwykle jego okres spłaty nie przekracza 3 lat.

Zaletą kredytu obrotowego jest szybka decyzja kredytowa - środki z kredytu mogą być dostępne nawet w 24h od złożenia wniosku. Banki chętnie finansują obrót, bo to relatywnie niskie ryzyko. Wady to wyższe oprocentowanie niż w przypadku kredytu inwestycyjnego.

O kredyt obrotowy może się ubiegać spółka, która prowadzi działalność od przynajmniej 12 miesięcy i przedstawi pozytywne sprawozdania finansowe. Najważniejsze dla banku będzie wykazanie zdolności do spłaty zadłużenia z bieżących przychodów.

Kredyty hipoteczne dla spółki

Spółka z o.o. może również zaciągnąć kredyt hipoteczny pod zastaw nieruchomości, której jest właścicielem. Z reguły będzie to biurowiec, magazyn, działka. Zaletą tego rozwiązania jest niskie oprocentowanie i długi okres kredytowania.

Kredyt hipoteczny dla firmy może służyć zarówno celom inwestycyjnym, np. budowie nowego budynku, jak i poprawie płynności finansowej przez zasilenie kapitału obrotowego. Okres kredytowania wynosi zwykle od 10 do 30 lat.

Banki hipoteczne wymagają standardowych dokumentów od spółki, m.in. umowy spółki, sprawozdań finansowych, biznesplanu. Dodatkowo oceniana jest wartość nieruchomości. Im wyższy jest współczynnik LTV, tym trudniej o kredyt hipoteczny dla firmy.

Najlepsze banki dla kredytu sp. z o.o.

Które banki mają najciekawszą ofertę kredytową dla spółek z o.o.? Oto nasze rekomendacje:

 • PKO BP - szeroka oferta kredytów inwestycyjnych i obrotowych, atrakcyjne oprocentowanie, wygodny proces online
 • mBank - kredyt inwestycyjny z prowizją 0%, kredyt obrotowy nawet do 6 mln zł, panel bankowości internetowej
 • ING Bank Śląski - kredyt inwestycyjny z oprocentowaniem od 4,99%, pierwsza rata nawet za 4 miesiące
 • Bank Pekao - kredyt hipoteczny z niskim oprocentowaniem, długi okres kredytowania do 25 lat
 • Alior Bank - szeroka oferta kredytów, możliwość uzyskania do 5 mln zł bez zabezpieczeń

Podsumowując, kredyt dla spółki z o.o. to szybki i wygodny sposób na pozyskanie finansowania zewnętrznego. Atrakcyjne warunki oferują zarówno duże banki uniwersalne, jak i wyspecjalizowane banki biznesowe. Warto porównać i wybrać najkorzystniejszą ofertę!

Podsumowanie

Kredyt dla spółki z o.o. to często niezbędny element wspierający rozwój firmy. Dzięki niemu można sfinansować zakup środków trwałych, rozbudowę parku maszynowego czy też zwiększyć kapitał obrotowy. Jakie rodzaje kredytów są najpopularniejsze wśród spółek z o.o.? Przede wszystkim kredyty inwestycyjne i obrotowe. Oba pozwalają zdobyć konieczny zastrzyk gotówki bez rozwadniania udziałów.

Aby otrzymać kredyt, spółka musi wykazać się dobrą kondycją finansową i przedstawić odpowiednie dokumenty, m.in. sprawozdania finansowe. Im lepsze wyniki osiąga przedsiębiorstwo, tym łatwiej zdobyć finansowanie na preferencyjnych warunkach. Warto porównać oferty kilku banków.

Kredyt hipoteczny pod zastaw nieruchomości firmy to również ciekawa opcja dla spółki, zwłaszcza gdy potrzebne jest długoterminowe finansowanie inwestycji. Niskie oprocentowanie i długi okres kredytowania to główne zalety.

Podsumowując, kredyt inwestycyjny lub obrotowy to szybkie i wygodne źródło gotówki dla spółki z o.o. i zoo. Warto jednak pamiętać o rozsądnym zadłużaniu firmy i spłacie rat kredytu z bieżących przychodów.

Najczęściej zadawane pytania

Aby ubiegać się o kredyt, spółka z o.o. musi przedstawić bankowi m.in. umowę spółki, aktualny odpis z KRS, sprawozdania finansowe za ostatnie 2-3 lata, dokumenty rejestrowe, biznesplan, prognozy finansowe na przyszłość. Ważne są również dokumenty potwierdzające sytuację ekonomiczną wspólników.

Maksymalna dostępna kwota kredytu zależy od zdolności kredytowej konkretnej spółki. Im lepsza kondycja finansowa firmy, tym wyższy możliwy kredyt. Niektóre banki udzielają kredytów dla spółek nawet do kilkunastu milionów złotych.

W większości przypadków banki wymagają od założycieli i głównych udziałowców udzielenia poręczenia za kredyt spółki. Dzięki temu ryzyko banku jest mniejsze. Jednak przy bardzo dobrej kondycji finansowej nie zawsze jest to konieczne.

Z reguły decyzja kredytowa zapada w ciągu 1-2 tygodni od złożenia kompletu dokumentów. W przypadku prostych kredytów obrotowych na niewielkie kwoty nawet w 24-48 godzin. Im większy kredyt, tym proces jest dłuższy.

Tak, spółka komandytowa również może starać się o kredyt dla firmy. Procedura i wymagane dokumenty są podobne jak dla spółki z o.o. Kluczowa jest dobra kondycja finansowa spółki komandytowej.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Kredyt Gotówkowy w Niemczech - Sprawdź Oferty Kredytowe Online Już Dziś!
 2. Pożyczki Online od 19 Lat - Najlepsze Chwilówki i Pozyczki Internetowe
 3. Konto Osobiste Bez Karty - Jak Założyć i Jakie Są Opłaty
 4. Wzór Pisma do Banku z Reklamacją i Skargą na Złą Obsługę Klienta
 5. Jak Uzyskać Kod Rabatowy Plus Kredyt 2 zł i Wiele Innych Bonusów
tagTagi
shareUdostępnij
Autor Edyta Komorowska
Edyta Komorowska

Jestem certyfikowaną doradczynią finansową. Specjalizuję się w ubezpieczeniach na życie, majątkowych i emerytalnych. Dzielę się wiedzą jak wybrać najlepszą ofertę oraz jakie pułapki czyhają w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły