Jak zarabiać na Tik Toku? 5 najlepszych metod zarabiania Tik Tok

Tik Tok to aplikacja społecznościowa, która umożliwia użytkownikom tworzenie i udostępnianie filmów. Ma ponad 1 miliard aktywnych użytkowników. Tik Tok został założony w 2012 roku przez Song Joong Ki i Kim Tae-hyuk, a pierwotną nazwą aplikacji było Musicaly, dopiero w 2016 roku została przekształcona w Tik Tok. Co trzeba wiedzieć o aplikacji? Jak zarabiać na Tik Toku? Ile można zarobić na Tik Toku? Dowiesz się z tego artykułu.

Czym jest Tik Tok i jak to działa?

Tik Tok to aplikacja, która pozwala użytkownikom publikować i udostępniać krótkie filmy. Aplikacja jest również platformą, na której użytkownicy mogą zarabiać, publikując filmy lub zarabiając na reklamach.
Tik Tok to platforma społecznościowa z wieloma funkcjami, które sprawiają, że jest popularna wśród młodzieży. Stał się bardzo popularny ze względu na swoją prostotę i łatwość użytkowania, co czyni go bardzo atrakcyjnym dla młodzieży. Jest to jedna z najpopularniejszych platform dla nastolatków. Platforma ma ponad 50 milionów użytkowników w samych Indiach, dlatego również przewiduje się bardzo duże przyrosty użytkowników w najbliższym czasie w Polsce.

Jak zacząć z Tik Tok?

Tik Tok to platforma społecznościowa, która łączy ludzi i pozwala im dzielić się swoimi zainteresowaniami, hobby i wiedzą. Pozwala użytkownikom tworzyć i udostępniać filmy w czasie rzeczywistym. Aplikacja cieszy się dużym zainteresowaniem mediów, opinii publicznej i znanych celebrytów. Wszyscy wiemy, że Tik Tok to popularna aplikacja społecznościowa, ale jak zacząć?

  1. Pobierz aplikację Tik Tok (Android), (iOS)
  2. Załóż konto podając maila oraz hasło
  3. Uzupełnij swój profil dodając zdjęcie profilowe, nazwę oraz biogram
  4. Kliknij znaczek „plusika” i dodaj swoje pierwsze video

Czy zarabianie na Tik Toku jest możliwe?

Ta młodzieżowa aplikacja jest przez większość ludzi wykorzystywana dla rozrywki, aby umilić sobie czas. Nie wiele osób jednak wie, że Tik Tok można potraktować również jako aplikację do zarabiania pieniędzy. Niestety nie wszystkie osoby które założą konto na Tik Toku zaczną zarabiać ogromne pieniądze, natomiast nie jest to powód dla którego nie warto spróbować.

Jak zarabiać za pomocą Tik Tok?

Zarabianie online dzięki tej popularnej platformie społecznościowej jest bardzo proste, a zarazem wymaga samodyscypliny, oraz konsekwencji. Ważną cechą jest również nie poddawanie się i systematyka. Gdy połączymy te 4 czynniki, wyniki naszej pracy mogą być bardzo owocne. Zatem jakie są metody zarabiania na Tik Tok?

Dotacje na Tik Tok

Na pierwszym miejscu umieścimy jeden z podstawowych i najpopularniejszych sposobów zarabiania na Tik Toku, czyli darowizn. Metoda jest bardzo prosta. Widzowie, którzy oglądają wybraną transmisję TikTokera, mogą wręczyć mu coś, co nazywa się prezentem lub zrzutką. Otrzymane w ten sposób prezenty stają się diamentami, które możemy wymienić na prawdziwe pieniądze (USD).
Zanim jednak zobaczymy pieniądze na naszym koncie bankowym, najpierw musimy je wypłacić na najpopularniejszy portfel internetowy – Paypal. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonywać bezpośrednich płatności ze środków zgromadzonych w portfelu. Obsługiwany jest przez wiele sklepów internetowych oraz wiele serwisów oferujących popularne usługi – Netflix, Spotify czy nawet zakupy na Allegro.

Sprzedaż produktów lub usług podczas transmisji sprzedażowych

Kolejną okazją do zarabiania pieniędzy na Tik Toku jest sprzedaż produktów i usług. Oczywiście najlepiej własne produkty, takie jak książki, kursy czy nawet rękodzieło, ale nie każdy je posiada. W takim przypadku możemy spróbować wypromować produkty innych firm, nie jest to trudne. Mamy co najmniej 2 ciekawe możliwości, które warto rozważyć.

Współpraca z firmami zewnętrznymi – za pieniądze lub barter

Możemy współpracować z wybranymi firmami za pośrednictwem mediów społecznościowych, ich firmowej strony internetowej lub korzystając ze strony internetowej łączącej influencerów z reklamodawcami. W zależności od tematyki kanału najlepiej poszukać firm działających w podobnych branżach. Na przykład, jeśli na naszym kanale zamieszczamy poradniki dotyczące makijażu, warto poszukać wśród firm kosmetycznych. Warto zauważyć, że możemy zarabiać na samym zamieszczaniu filmów, niezależnie od tego, czy widzowie korzystają z produktów firmy promocyjnej, czy nie.

Afiliacja

W przypadku programów afiliacyjnych zazwyczaj wystarczy po prostu zarejestrować się w wybranym programie i możemy rozpocząć promocję. Niestety, tutaj zazwyczaj otrzymujemy zapłatę tylko za rzeczywistą sprzedaż, a nie jak w powyższych opcjach, gdzie otrzymujemy zapłatę niezależnie od wyniku. Również tutaj musimy również umieścić linki do produktów promocyjnych, aby nasi obserwujący mogli je przeglądać.

Budowanie i odsprzedawanie kont z followersami

Sprzedaż konta na Tik Toku to ostateczność, jeśli nie zamierzamy dalej zarabiać. Oczywiście lepszym rozwiązaniem jest dalsze korzystanie z profilu i zarabianie pieniędzy, ale czasami po prostu brakuje Ci czasu lub chęci. Sprzedaż konta może być fajnym sposobem na zarabianie pieniędzy z Tik Toku, jeśli wiesz, jak szybko zdobyć obserwujących. Wtedy możemy tworzyć takie konta zbiorczo, aby sprzedawać, a wiele firm jest gotowych za nie zapłacić. Sprzedajemy za pomocą popularnych portali, takich jak Allegro czy olx.

Promowanie własnych produktów

Warto też mieć na oku możliwość wykorzystania Tik Tok do promocji własnego biznesu. W zależności od profilu działalności firmy takie filmy wyglądałyby zupełnie inaczej. Mogą jednak oferować innym klientom zainteresowanym naszymi usługami lub produktami. Możemy również wykorzystać aplikację do zwiększenia ruchu w innych mediach, co jest naszym głównym źródłem dochodu. Przykładem może być Twój własny blog lub kanał YouTube.

Ile można zarobić na Tik Toku?

Osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę z tą młodzieżową platformą, zadają sobie pytanie, ile pieniędzy można zarobić dzięki Tik Tok ?
Rozważymy jedynie faktyczną sytuację na polskim rynku. Ponieważ tylko nieliczni mają dostęp do milionów obserwujących na całym świecie.
Każdy w pierwszej piętnastce ma co najmniej 1,5 miliona obserwujących.
Najlepsi TikTokersi mogą zarobić kilkaset dolarów w ciągu 2-3 godzin od transmisji na żywo.
To z kolei przekłada się na roczny dochód sięgający nawet kilkuset tysięcy złotych.
Oczywiście początkujący twórcy nie mogą liczyć nawet na ułamek tych liczb, ale nawet najsłynniejsi twórcy zaczynają od zera.
Każdy prezent, który twórca otrzyma podczas transmisji na żywo, ma określoną wartość punktową, a ostateczna kwota zarobków zależy również od kursu dolara.
Płatności można dokonać po osiągnięciu progu co najmniej 10 000 punktów. Usługa płatnicza pobiera również prowizję od zarobków TikTok.

Jak inaczej można zacząć zarabiać przez internet?

Zarabianie dzięki Tik Tokowi jedna z bardzo wielu możliwości zarobkowych jakie daje nam internet. Warto wiedzieć, że nie tylko na platformach społecznościowych można zarabiać pieniądze. Możemy zdecydować się na inne metody zarobkowe takie jak kryptowaluty, jeśli nagrywanie filmików i udostępnianie ich nie do końca nam się podoba. W obecnych czasach gdy Bitcoin zyskuje na wartości, to doskonały moment aby nim się zainteresować. Dobrym sposobem są również programy inwestycyjne. Tylko od ciebie zależy w którą stronę pójdziesz i jaką metodę zarobkowania wybierzesz 🙂

Rate this post